Ten zespół ma sporo do udowodnienia. Były prezes ocenia skład Orła Łódź

Marian Maślanka ocenia skład H. Skrzydlewska Orła Łódź na sezon 2023. – Pod względem nazwisk to nie jest lepsza drużyna od tegorocznej, ale za to jej zawodnicy będą mieć dużą motywację. A to może dać awans do play – off – twierdzi były prezes Włókniarza Częstochowa.

Przypomnijmy, że po sezonie 2022 w Łodzi doszło do dużych zmian. Przemeblowana została przede wszystkim formacja seniorska, bo odeszli Brady Kurtz, Luke Becker, Marcin Nowak czy Norbert Kościuch. W ich miejsce Orzeł ściągnął Tomasza Gapińskiego, Jakuba Jamroga, Mateusza Tondera, a na powrót zdecydował się także Timo Lahti. Dużym wydarzeniem jest również zatrudnienie w roli trenera Marka Cieślaka.

– Uważam, że łodzian stać na miejsce w pierwszej czwórce, a może nawet zaskoczą i zrobią coś więcej? Myślę, że Orzeł na papierze pod względem nazwisk nie ma lepszego zespołu, ale za to będzie u nich ogromna chęć, by coś udowodnić sobie, prezesowi Skrzydlewskiemu i trenerowi Cieślakowi – komentuje dla polskizuzel.pl Marian Maślanka.

Kto w Orle ma zatem coś do udowodnienia? – Mateusz Tonder, który nie otrzymał prawdziwej szansy w Falubazie. Ten sezon trochę mu przeleciał, a ma naprawdę duży potencjał. Poza tym zawodnikiem rozwojowym jest Tom Brennan. Pod okiem Marka Cieślaka może zrobić duży progres. Z kolei tacy żużlowcy jak Tomasz Gapiński czy Jakub Jamróg na pewno będą chcieli pokazać, że nadal coś znaczą w żużlowym biznesie. Ten drugi odszedł z Ostrowa po jednym słabszym sezonie, więc na pewno będzie chciał pokazać, że ktoś się w jego przypadku mocno pomylił. Poza tym on i Jamróg wracają po latach do klubu, w którym osiągali dobre wyniki. To może się udać – przekonuje były prezes.

Maślanka uważa również, że Orzeł jest autorem jednego z najbardziej zaskakujących transferów w eWinner 1. Lidze. – Najbardziej zaskakującym ruchem jest dla mnie sprowadzenie Timo Lahtiego. Różnych rzeczy spodziewałem się na giełdzie transferowej, ale na pewno nie tego. Przecież on nie został najlepiej potraktowany w Orle w tym roku i dlatego trafił do Gdańska. Teraz wraca. Duże zaskoczenie, ale dla klubu to dobra informacja, bo to bardzo solidny żużlowiec, który od dłuższego czasu nie schodzi poniżej pewnego poziomu – podsumowuje Maślanka.

2. Liga Żużlowa

PozycjaDrużynaMPMP
11221+137
21220+91
31219+43
41214+43
51214-24
61210-113
7125-177

Ostatnia runda

TBA

VS

TBA
1 marca 2024
TBA

VS

TBA
1 marca 2024
TBA

VS

TBA
1 marca 2024

Aktualności

Robert Chmiel: Chcę być liderem. Oczekuję finału
2 marca 2024
Raport z Polonii Piła. Liga na placu budowy
1 marca 2024
Raport ze Startu Gniezno. Cel na ten sezon jest jasny
29 lutego 2024
Raport z Kolejarza Opole. Przed nimi ważne decyzje
28 lutego 2024
„Drużyna jest troszeczkę niedoceniana”. Były menedżer zabrał głos
28 lutego 2024
Zadaj Dariuszowi Cieślakowi z GKSŻ pytanie o terminarz
24 lutego 2024