Klub dziękuje polskiemu menadżerowi. Właśnie otworzył nowy rozdział

Kilka dni temu niemieckie MF Trans Landshut Devils podziękowało Sławomirowi Kryjomowi za trzy lata współpracy. Kryjom już nie będzie kierownikiem drużyny/menadżerem „Diabłów”, bo został dyrektorem sportowym Fogo Unii Leszno. Niemcy będą mogli jednak liczyć na Kryioma, jako na konsultanta.

– Z tej szansy musiał skorzystać, a my go w tym wspieraliśmy. Oferta pracy w rodzinnym klubie nie przychodzi codziennie. Sławek nadal będzie nas wspierał, jako nasz konsultant – napisał Gerald Simbeck, prezes ACL Landshut na fanpage’u drużyny.

Sławomir Kryjom w drużynie MF Trans Landshut Devils pojawił się przed startem sezonu 2021. Wtedy Niemcy wystartowali w 2 Lidze i okazali się jej sensacyjnymi zwycięzcami. Nie byli faworytami, ale dobrze złożony zespół, wzmocniony już w trakcie rozgrywek Francuzem Dimitri Berge, pojechał wyśmienicie i sprawił olbrzymią niespodziankę.

„Diabły” z Landshut, z Kryjomem na pokładzie, spędziły dwa ostatnie sezony w 1 Lidze (obecnie jest to Speedway 2 Ekstraliga) i też radziły sobie nad wyraz dobrze. W minionych rozgrywkach menadżer Kryjom potrafił zaskoczyć. Do miana legendy urósł mecz rundy zasadniczej w Bydgoszczy, gdzie Niemcy mieli dobrze dysponowanych dwóch zawodników. Dzięki umiejętnie wprowadzanym rezerwowym Landshut zdobyło ponad 40 punktów i choć przegrało, to zapewniło sobie tym wynikiem awans do play-off.

Kryjom zdecydowanie był wartością dodaną niemieckiego zespołu. Dzięki temu, że współpracował wcześniej z największymi gwiazdami światowego żużla (tak było w Fogo Unii Leszno, a potem w Unibaksie Toruń), miał u zawodników posłuch. Pod jego okiem Berge wypłynął na szerokie wody, a w tym roku podpisał kontrakt z Cellfast Wilkami Krosno. W Landshut na wyższy poziom wjechał też Szwed Kim Nilsson. W tym roku startował zresztą w Grand Prix.

Niemcy przez dwa sezony utrzymywali się na zapleczu Ekstraligi. Zrezygnowali z jazdy w niej ze względu na zmiany organizacyjne i przejęcie pieczy nad ligą przez PGE Ekstraligę. Sportowo cel został jednak zrealizowany z nawiązką, a Kryjom może zapisać sobie w CV, że okres współpracy z Landshut był dla niego udany.

W przyszłym roku Kryjom będzie pracował tam, gdzie zaczynał przygodę z żużlem, czyli w rodzinnym Lesznie.

 

2. Liga Żużlowa

PozycjaDrużynaMPMP
11221+137
21220+91
31219+43
41214+43
51214-24
61210-113
7125-177

Ostatnia runda

TBA

VS

TBA
1 marca 2024
TBA

VS

TBA
1 marca 2024
TBA

VS

TBA
1 marca 2024

Aktualności

Robert Chmiel: Chcę być liderem. Oczekuję finału
2 marca 2024
Raport z Polonii Piła. Liga na placu budowy
1 marca 2024
Raport ze Startu Gniezno. Cel na ten sezon jest jasny
29 lutego 2024
Raport z Kolejarza Opole. Przed nimi ważne decyzje
28 lutego 2024
„Drużyna jest troszeczkę niedoceniana”. Były menedżer zabrał głos
28 lutego 2024
Zadaj Dariuszowi Cieślakowi z GKSŻ pytanie o terminarz
24 lutego 2024