Raport ze Startu Gniezno. Cel na ten sezon jest jasny

– Nasz skład się zmienił na lepsze, dlatego chcemy walczyć o Metalkas 2 Ekstraligę. Na razie skupiamy się na finale. Mamy ubiegłoroczne doświadczenia, więc powinniśmy wypaść w nim lepiej niż w 2023 – mówi dyrektor Startu Radosław Majewski.

Cytaty dyrektora klubu Radosława Majewskiego

„Patrzymy na Rzeszów i też chcielibyśmy wyjechać na nasz tor. Decyzje zapadną w ten weekend”

„Jest niepokój, kiedy czytamy wieści z Tarnowa. Trzymamy jednak kciuki za Unię i mamy nadzieję, że nasz mecz z nimi dojdzie do skutku zgodnie z planem”

„Naszym celem jest dotarcie do finału i walka o awans. Nasz skład się zmienił na lepsze”

W Gnieźnie zgodnie z zaleceniami po weryfikacji toru dopinają formalności związane ze startem ligi i przygotowują się do pierwszego treningi.

– W ubiegłym tygodniu udało nam się założyć bandy. Są po przeglądzie, certyfikat został przedłużony na 2024. Patrzymy na Rzeszów i też chcielibyśmy wyjechać na nasz tor. Na razie jednak pogoda nam na to nie pozwala. Decyzje zapadną w ten weekend. Myślę, że w niedzielę będziemy mogli powiedzieć więcej – rozpoczyna Radosław Majewski, dyrektor klubu z Gniezna.

Niektórzy zawodnicy Startu mieli już jednak możliwość potrenowania. Kyle Howarth w Wielkiej Brytanii, Hubert Łęgowik w Rzeszowie, a Kevin Woelbert w Niemczech. Jeszcze Sam Masters za chwilę zacznie sezon, bo ma startować w Ben Found Bonanza na Wyspach. – Już zaczynamy dogrywać sparingi. Chcemy pojechać dwa, trzy spotkania u siebie. Więcej nie, bo sezon startuje dość wcześnie. Niezależnie od informacji napływających z Tarnowa szykujemy się na inaugurację – mówi Majewski.

Oczywiście wieści z Tarnowa martwią działaczy Startu. – Jest niepokój z tyłu głowy, kiedy czytamy wieści z Tarnowa. Trzymamy jednak kciuki za Unię i mamy nadzieję, że nasz mecz z nimi dojdzie do skutku zgodnie z planem. Chcemy normalnej inauguracji. W każdym razie, póki co zakładamy, że taka będzie – zauważa dyrektor Startu.

Start do tego sezonu przystępuje z jasnym planem. – Naszym celem jest dotarcie do finału i walka o awans. Nasz skład się zmienił na lepsze, dlatego chcemy walczyć o Metalkas 2 Ekstraligę. Na razie skupiamy się na finale. Mamy ubiegłoroczne doświadczenia, więc powinniśmy wypaść w nim lepiej niż w 2023. Łatwo jednak nie będzie. Unia Tarnów, Polonia Piła i Niemcy z Landshut to są bardzo mocne ekipy. Liga na pewno będzie ciekawa – komentuje Majewski.

Te zmiany na lepsze w składzie Startu, to wymiana Pickeringa na Woelberta i dojście krajowego seniora Kevina Fajfera. – Woelbert patrząc kilka sezonów wstecz, jest naprawdę solidnym zawodnikiem. Fajfer to też jest wartość dodana. Tor oczywiście wszystko zweryfikuje, ale na papierze wyglądamy dość dobrze – kwituje działacz.

Trwają jeszcze poszukiwania trenera, który poprowadzi młodzież. Niewykluczone, że nadal będzie nim Kacper Gomólski, ale nic nie jest przesądzone. Poza nim w pionie szkoleniowym będą nadal pierwszy trener Tomasz Fajfer i kierownik drużyny Majewski.

2. Liga Żużlowa