Gdyby wziąć pod uwagę wskazania naszych typerów, to w 3. Kolejce KLŻ punkty na pewno zgarną Polonia Piła i MF Trans Landshut Devils. To by oznaczało duże niespodzianki i porażki faworytów: Ultrapur Startu Gniezno i Unii Tarnów.

Robert Noga, Unia Tarnów

Polonia – Start 46:44 – Stawiałem na minimalną wygraną Startu w Daugavpils, tymczasem gnieźnianie zawiedli. Czy poradzą sobie w Pile? Na tym etapie rozgrywek typowanie KLZ to wróżenie z fusów. Zatem powróżmy. Derby Wielkopolski zapowiadają się ciekawie

Kolejarz – Lokomotiv 43:47 – Jeżeli Łotysze pojadą w Opolu tak jak u siebie ze Startem, to mogą ze stolicy polskiej piosenki wrócić z punktami. Kolejarz to na razie zagadka, na swoim torze jeszcze w tym sezonie w lidze nie walczył.

Landshut – Unia 40:50 – Jaskółki na inaugurację przegrały w Gnieźnie, ale wtedy były praktycznie nieprzygotowane do sezonu. Miesiąc pauzy pozwolił nadrobić zaległości i w Tarnowie wierzą, że teraz będzie lepiej. Czy faworytowi ligi wypada przegrać kolejny mecz?

Bernhard Muggenthaler, MF Trans Landshut Devils

Trudno ocenić ten dzień meczowy, w końcu ostatni był cztery tygodnie temu. Od tego czasu zawodnicy zdecydowanie się rozwinęli.

Polonia – Start 42:48 – Start jest silniejszy od Piły, zatem zwycięstwo Gniezna

Kolejarz – Lokomotiv 47:43 – Lokomotiv wybiera inną drogę niż Landshut, wygra Opole.

Landshut – Unia 48:42 – To najsilniejszy przeciwnik w lidze, ale przy odrobinie ducha walki i szczęścia wygramy.

Daniels Cirkilevics, Optibet Lokomotiv Daugavpils

Polonia – Start 50:40 – Gniezno jest słabsze na wyjeździe niż u siebie, co pokazał ostatni mecz w Dyneburgu. Piła i Hans pewnie wygrają u siebie, jak większość meczów w tym sezonie.

Kolejarz – Lokomotiv 44:46 – Linia juniorów obu drużyn jest równa, plus lub minus. Legioniści i seniorzy Loko wyglądają jednak nieco solidniej i powinni zapewnić sobie minimalne zwycięstwo.

Landshut – Unia 48:42 – O problemach finansowych Tarnowa słyszymy do dziś, dlatego nie wiadomo, czy tarnowscy zawodnicy będą mogli podróżować w pełni sił. Landshut w pełnej mobilizacji u siebie ze swoim specyficznym torem musi wygrać.

Hans Nielsen, Polonia Piła

Polonia – Start 48:42 – Wszyscy znamy już tor w Pile. Powinniśmy mieć wystarczającą przewagę u siebie, a większość naszych zawodników jest już w dobrej formie.

Kolejarz – Lokomotiv 46:44 – Daugavpils dobrze rozpoczęło sezon, ale ciekawie będzie zobaczyć, jak mocne jest Opole na swoim stadionie.

Landshut – Unia 45:45 – Landshut ma przewagę domowego toru, ale Tarnów jest mocniejszy na papierze.

Paweł Siwiński, Ultrapur Start Gniezno

Polonia – Start 45:45 – Mecz zacięty, trudno w nim wskazać faworyta, stąd spora szansa na powtórkę z zeszłego roku.

Kolejarz – Lokomotiv 43:47 – Łotysze wbrew wstępnym opiniom są silnym i bardzo wyrównanym zespołem.

Landshut – Unia 43:47 – Jeśli Unia pojedzie pełnym składem, to wygra. Tarnowianie wydają się być mocniejsi od Niemców.

Robert Chmiel, OK Kolejarz Opole

Polonia – Start 50:40 – Polonia mocna u siebie, goście mocni na papierze, więc będzie fajne ściganie. Uważam, że wygrają pilanie.

Kolejarz – Lokomotiv 52:38 – Krótko, wygramy!

Landshut – Unia 54-36 – Landshut ma mocny atut własnego toru. Gościom trudno jest znaleźć tam optymalne ustawienia.

2. Liga Żużlowa