Po pięć wskazań na wygraną Unii Tarnów i Optibet Lokomotivu Daugavpils w najbliższej kolejce. Tylko Hans Nielsen, menadżer Polonii Piła ma nadzieję, że jego drużyna zdobędzie łotewską twierdzę i wywiezie z niej 1 punkt. Z kolei Robert Chmiel, żużlowiec OK Kolejarz ma nadzieję na wygraną w Tarnowie. – Zrobię wszystko, żebyśmy nie przegrali tego meczu.

Hans Nielsen, Polonia Piła

Lokomotiv – Polonia 45:45. Łotysze mają dużą przewagę dzięki swojemu specyficznemu torowi, ale Polonia jest mocniejsza na papierze.

Unia – Kolejarz 49:41. Unia pod dużą presją przed pierwszym meczem u siebie. Wiele zależy od motywacji zawodników po tych wszystkich problemach finansowych, jakie dotknęły klub.

Paweł Siwiński, Ultrapur Startu Gniezno

Unia – Kolejarz 53:37. Opolanie nie czują się najlepiej w Tarnowie. Jeśli jednak wszyscy pojadą z zębem, to może być bardzo wyrównany mecz. Tarnów bez Bellego, ale z Lahtim i świetnym U24, Polacy też w końcu powinni się obudzić.

Lokomotiv – Polonia 48:42. Łotysze są bardzo groźni na swoim terenie i nie sądzę, żeby Polonia nawiązała skuteczną walkę z nimi. Rezerwami taktycznymi powinni trzymać dystans stąd relatywnie niski wynik na korzyść Lokomotivu.

Bernhard Muggenthaler, MF Trans Landshut Devils

Unia – Kolejarz 51:39. Tarnów wreszcie wygra i da radość swoim kibicom na domowym torze.

Lokomotiv – Polonia 48:42. Łotysze nie dadzą Polonii żadnych szans na domowym torze.

Robert Noga, Unia Tarnów

Unia – Kolejarz 55:35. Papierowy faworyt na razie, po dwóch wyjazdowych porażkach, szoruje po dnie tabeli. W Tarnowie z utęsknieniem czekają na wyjątkowo późną inaugurację sezonu i nie wyobrażają sobie kolejnej porażki. Kontuzjowanego Bellego zastąpić ma dobrze tu znany Matej Ivacic. Zatem do trzech razy sztuka?

Lokomotiv – Polonia 54:36. Łotysze pokazali się w dotychczasowych meczach jako zespół bardzo solidny. Szczególnie na własnym torze. Skoro pewnie pokonali na nim Start, tym bardziej powinni poradzić sobie z Polonią.

Robert Chmiel, OK Kolejarz Opole

Unia – Kolejarz 44:46. Zrobię, co w mojej mocy, żebyśmy nie przegrali tego meczu.

Lokomotiv – Polonia 52:38. Łotysze są na swoim torze bardzo szybcy. Myślę, że Polonii będzie ciężko o dobry wynik.

Daniels Cirkilevics, Optibet Lokomotiv Daugavpils

Unia – Kolejarz 52:38. Opolska drużyna na razie nie imponuje. Jeśli polscy seniorzy z Tarnowa zdobędą punkty, Opole nie ma szans

Lokomotiv – Polonia 50:40. Lokomotiv wygląda na bardziej wyrównany zespół. Wiele będzie zależeć od liderów drużyn. Ellis dobrze pamięta tor w Daugavpils, ale Łotysze znają lepiej ścieżki na tym torze.

2. Liga Żużlowa