Gollob nie ma wątpliwości. On jest o krok od złota

Bartosz Zmarzlik wygrał 2. rundę CANAL+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W rundzie zasadniczej 3-krotny mistrz świata stracił 2 punkty, ale w finale był szybki i bezbłędny.

– Bartek jest o krok od trzeciego tytułu – mówił po zakończeniu zawodów Tomasz Gollob, ekspert studia Canal+.

Na ostateczne rozstrzygnięcia musimy poczekać do trzeciej rundy w Krośnie. Niemniej faktycznie wygląda to tak, że chyba tylko jakiś kataklizm może strącić Zmarzlika z fotela lidera. Dodajmy, że Bartosz pierwsze złoto w IMP zdobył w 2021 roku, potem obronił tytuł, a teraz ma ogromną szansę zrobić to po raz kolejny.

Gollob chwalił Zmarzlika, ale i też same zawody. Mówił o pięknym ściganiu, mijankach i kapitalnym zachowaniu kibiców. Docenił też organizatorów. – Tor był dobrze przygotowany – skwitował Gollob.

Zmarzlik w Pile wygrał, ale to nie przyszło mu łatwo. W zasadniczej przegrał z Maciejem Janowskim i Jarosławem Hampelem. Widać było, że Zmarzlik przez całe zawody szukał odpowiedniej prędkości, a przede wszystkim optymalnego dopasowania na start. W finale wszystko już zagrało, jak należy. Zmarzlik wyciągnął wnioski z sobotniej Grand Prix Szwecji i tym razem wybrał drugie pole startowe. W Malilli wziął pierwsze, przegrał start i przez to nie awansował do finału.

Oczywiście Zmarzlik mówiąc o wyborze pola przed kamerami Canal+ nie podał prawdziwej przyczyny. – Wybrałem to pole, bo mam niebieski kevlar – żartował, bo drugie pole oznacza jazdę w niebieskim kasku.

WYNIKI

1. Bartosz Zmarzlik – 13 (3,2,3,2,3) – pierwsze miejsce w finale
2. Maciej Janowski – 12 (3,3,1,3,2) – drugie miejsce w barażu i drugie miejsce w finale
3. Patryk Dudek – 13 (2,3,3,2,3) – trzecie miejsce w finale
4. Jarosław Hampel – 9 (3,0,0,3,3) – pierwszej miejsce w barażu, czwarte miejsce w finale