Wracamy do ligowego ścigania. Starcie dwóch mocnych drużyn w Tarnowie

Rozgrywki Krajowej Ligi Żużlowej wracają po trzytygodniowej przerwie. W sobotę o godzinie 14:00 Unia Tarnów podejmie Polonię Piła. Na papierze składy wyglądają imponująco. Gospodarze na inaugurację przegrali, natomiast goście zwyciężyli.

Unia Tarnów w pierwszym meczu sezonu przegrała w Gnieźnie z miejscowym Ultrapur Startem 41:49. Trener Stanisław Burza po trzytygodniowej przerwie na domowe spotkanie z pilanami postawił dokładnie na tych samych zawodników. Oprócz Ukraińca Marko Lewiszyna, pozostali mają powody do rehabilitacji. W pierwszej stolicy nie poszło im najlepiej, choć wszyscy mamy w pamięci kłopoty tarnowskiego ośrodka. Na kilka dni przed inauguracją nie wiedzieliśmy, czy zespół przystąpi do rozgrywek.

Na zmiany nie zdecydował się też Hans Nielsen, opiekun Polonii Piła. Drużyna do meczu w Mościcach ma przystąpić w identycznym zestawieniu, jak 30 marca. Tego dnia pilanie rozgromili Kolejarza Opole 36:54.